Kľúčové trendy 2024

Každý nový rok je nielen o zmene kalendára, ale aj o nových začiatkoch a inšpiráciách.

V tomto duchu sme preskúmali svet dizajnu a nábytku a prinášame vám stručný prehľad toho, čo bude horúce a inovatívne v roku 2024.

A čo môže priniesť niečo jedinečné do vášho domova alebo pracovného priestoru.

Kľúčové trendy 2024

1. Farba roka

Limitless

Teplý púdrový odtieň podobný medu, ktorý v roku 2024 zaujme miesto hlavnej farby v interiéroch.

Táto univerzálna farba s jemným charakterom neutrálnych odtieňov prináša do domácnosti výrazný základný farebný prvok, ktorý je ideálny na kombinovanie s dekoráciami a nábytkom v takmer každom interiéri.

Limitless nie je len farba, je to dotyk elegancie a jemného vkusu, ktorý oživí každý priestor. Jej teplý púdrový odtieň vytvára atmosféru pohodlia a pokoja, čo je presne to, čo moderné domácnosti hľadajú. Táto farba je nielen trendovou voľbou pre rok 2024, ale do interiérov prináša aj pocit nekonečných možných kombinácií s rôznymi štýlmi a vzormi.

Kombinácia Limitless s rôznymi dekoratívnymi prvkami a nábytkom vytvára harmonický celok, ktorý dokáže premeniť každú miestnosť na úroveň modernej elegancie. Môžete si ho predstaviť vedľa elegantných kovových prvkov, prírodných materiálov alebo v kombinácii s výraznými farebnými akcentmi. Táto farba je skutočne bezhraničná v možnostiach, ktoré ponúka na vytvorenie sofistikovaných a vkusných interiérov.

Či už sa rozhodnete pre celkový náter stien, nábytok alebo jemné doplnky, Limitless je správnou voľbou pre tých, ktorí chcú spojiť eleganciu a moderný dizajn v jednej farbe. Vykročte do roku 2024 s touto základnou farbou, ktorá zanecháva dojem neobmedzených možností na vytváranie štýlových a nadčasových interiérov.

 

Nova Blue

Spoločnosť Benjamin Moore predstavila novú farbu na rok 2024 s názvom Blue Nova, jedinečný odtieň so strednými tónmi modrej a teplými podtónmi fialovej.

Vďaka svojej všestrannosti je ideálnou voľbou pre rôzne oblasti domácnosti. Dokáže zapôsobiť svojím jedinečným prístupom k modrej farbe pri maľovaní stien aj výbere nábytku. Modrá Nova dodá každej miestnosti pocit tajomnej krásy a pokoja, takže je vhodná do obývacích izieb, spální alebo aj kancelárií.

Táto farba, inšpirovaná nočnou oblohou, vnáša do interiéru atmosféru hviezdnej oblohy, vďaka čomu je nielen farebným prvkom, ale aj emocionálnym zážitkom. V kombinácii s inými farbami a dekoráciami dokáže modrá Nova Blue vytvoriť rôznorodú atmosféru, od modernej elegancie až po útulnú pohodu.

Vďaka svojmu odvážnemu prístupu k modrej a teplým tónom fialovej sa Nova Blue stáva módnou voľbou nie nadarmo. Spoločnosť Benjamin Moore opäť prináša farbu, ktorá nie je len odtieňom, ale príbehom a náladou, ktorú vnáša do interiéru. Či už sa rozhodnete vymaľovať celú miestnosť, alebo len doplniť dizajn niekoľkými kusmi nábytku, Nova Blue vám umožní vyjadriť vlastný štýl s odvahou a eleganciou.

2. Minimalizmus a geometrické tvary

Vývoj nábytku na rok 2024 odráža kľúčový trend geometrických tvarov a minimalistického dizajnu.

S neustále sa meniacimi estetickými preferenciami a potrebami spotrebiteľov prináša moderný nábytok nielen funkčnosť, ale aj silný dôraz na vizuálnu estetiku a formálne inovácie.

Geometrické tvary sa stávajú významným prvkom v dizajne nábytku, ktorý do priestoru vnáša jasnú a modernú štruktúru. Minimalizmus v kombinácii s presnými líniami a jednoduchými tvarmi sa stáva kľúčovým prvkom pri vytváraní elegantných a vkusných interiérov. Táto kombinácia prináša do domácností nielen praktickosť, ale aj vizuálnu ľahkosť a harmóniu.

Moderný nábytok nezabúda na funkčnosť, ale rozširuje jej význam na úroveň dizajnového výrazu. Spojenie praktickosti s estetikou vytvára nábytok, ktorý je nielen úžitkovým, ale aj umeleckým prvkom v domácom prostredí. Obmedzené používanie dekoratívnych prvkov a dôraz na čisté línie a geometrické formy dodávajú nábytku moderný a nadčasový vzhľad.

Minimalistický dizajn nábytku pre rok 2024 podporuje koncept "menej je viac", ktorý umožňuje priestoru dýchať a zároveň poskytuje elegantný priestor na vyjadrenie osobného štýlu. Tento trend nás vedie nielen k jednoduchosti, ale aj k vytvoreniu priestoru pre kreativitu a individualitu, čím sa nábytok stáva nielen funkčným, ale aj umeleckým prvkom.

3. Retro štýl a prírodné materiály

Táto vlna vývoja dizajnu odráža nielen návrat k estetickým hodnotám minulosti, ale aj rastúci dôraz na udržateľnosť a environmentálne povedomie.

Retro štýl sa stáva kľúčovým prvkom dizajnu, ktorý odkazuje na ikonické éry dizajnu a preberá ich modernú interpretáciu. Kombinácia vintage prvkov s novými trendmi vytvára prostredie plné charakteru a jedinečného šarmu. Vintage nábytok sa objavuje v sviežich farbách a tvaroch, čím do interiérov vnáša energiu a radosť z dizajnu minulosti.

Paralelne s retro štýlom rastie význam prírodných materiálov. Drevo, kameň, ratan a iné prírodné prvky sa stávajú kľúčovými súčasťami nábytku a dekorácií. Tento trend nielenže zdôrazňuje prirodzenú krásu materiálov, ale odráža aj dopyt po ekologických a udržateľných výrobkoch. Ľudia sa čoraz viac zaujímajú o pôvod materiálov a ich vplyv na životné prostredie.

Táto kombinácia retro štýlu a používania prírodných materiálov vytvára jedinečný dizajnový jazyk, ktorý zdôrazňuje históriu a zároveň reaguje na potreby súčasnej spoločnosti. Táto kombinácia prináša do domovov nielen krásu a eleganciu, ale aj pocit spojenia s prírodou a udržateľný životný štýl.

Retro a prírodné prvky sa tak stávajú neoddeliteľnou súčasťou dizajnového smeru pre rok 2024, ktorý zároveň prináša dôležité posolstvo o zodpovednom a ekologickom prístupe k dizajnu.

4. Prvky, ktoré upútajú pozornosť

V dizajnovom svete roku 2024 sa objavujú pútavé prvky, ktoré do interiérov vnášajú nielen vizuálnu zaujímavosť, ale aj emocionálnu a estetickú hodnotu. Tieto prvky predstavujú zmes kreativity, individuality a inovácie, ktorá vytvára prostredie plné osobnosti a dynamiky.

Jedným z výrazných prvkov sú dizajnové akcenty, ktoré sa stávajú ústredným bodom. Inšpiratívne umelecké diela, netradičné zdroje svetla a výrazné dekoratívne predmety sa stávajú základnými prvkami, ktoré nielen oživujú priestor, ale aj rozprávajú príbehy a odrážajú vkus a záujmy obyvateľov domu.

Dynamické farebné kombinácie a kontrasty sa stávajú kľúčovým prvkom pútavých interiérov. Tento hravý prístup k farbám otvára priestor pre kreativitu a umožňuje vytvárať jedinečné vizuálne dojmy.

Dôležitú úlohu v pútavých interiéroch zohrávajú textúry. Všetky tieto prvky, od kombinácie mäkkých tkanín a luxusných materiálov až po drsné povrchy a organické textúry, prispievajú k hmatateľnému a vizuálnemu bohatstvu priestoru. Kombinácia rôznych textúr vytvára zážitok z dotyku a zároveň dodáva priestoru hĺbku a osobitosť.

K pútavosti interiérov prispieva aj využitie moderných technológií a interaktívnych prvkov. Inteligentné osvetlenie, audiovizuálne systémy a interaktívne prvky umožňujú personalizovať priestor a prispôsobiť ho aktuálnym náladám a potrebám.

Celkovo sú pútavé prvky v dizajne pre rok 2024 kombináciou vizuálneho umenia, hravosti farieb a textúr a moderných technológií, ktoré spolu vytvárajú prostredie plné inšpirácie, individuality a kreativity.

Tieto prvky nielen spestria interiér, ale vytvoria aj priestor pre osobné vyjadrenie a jedinečný dizajnový zážitok.


Produkty z článku

Prútené zrkadlo Kvet 38 cm hnedé

Prútené zrkadlo Kvet 38 cm hnedé

Do 7-14 dní u vás
17,69 €
Křeslo Moon River oranžové

Křeslo Moon River oranžové

Do 3-4 týždňov
215,33 €
Dekoračný vankúš Delhi 40 cm

Dekoračný vankúš Delhi 40 cm

Do 7-14 dní u vás
12,40 €
Komoda Multibox 80 cm hnedá

Komoda Multibox 80 cm hnedá

Do 3-4 týždňov
218,58 €
Koberec Purnia 80x150 cm hnedý/béžový

Koberec Purnia 80x150 cm hnedý/béžový

Do 3-4 týždňov
18,26 €
Polštář Plasha 45x45 cm šedý

Polštář Plasha 45x45 cm šedý

V stredu 6.3. u vás
10,94 €

Produkty nájdete v týchto kategóriách


Zdieľajte článok s priateľmi   Sdílet

Andrea Stujová

Andrea Stujová
autor článku

Jsem máma dvouletého syna a holka z vesnice s veselou duší i povahou, zato však s příjmením, s nímž to mám jako s pravopisnými pravidly – také jasně existují, mají svou podobu, ale málokdo si je pamatuje a píše správně. Díky tomu jsem možná získala svérázný pohled na svět a smysl pro humor, jež se snažím promítat do každodenních situací, práce i písemných záznamů.

Magisterský titul z oboru sociální a masová komunikace jsem uplatňovala více než třináct let v manažerské funkci v reklamní agentuře. Kromě toho jsem se věnovala ještě produkci a v rámci vedlejšího zájmu psaní a copywritingu. V roce 2021 jsem vydala v nakladatelství Pointa svou knižní prvotinu Psaní se nečervená. Nejen o knize vyprávím v prvním a druhém rozhovoru. V současné době spolupracuji s Houseland jako blogerka a Content and product specialist.

Vášnivě ráda čtu, peču, zajímám se o umění a design, uklidňuji se procházkami v přírodě, dobrou kávou a hořkou čokoládou. Do své nejbližší rodiny, kterou miluji, bezpochyby řadím svého jorkšíra a kočku.


Ďalšie zaujímavé články

17. 3. 2023

Ako na dokonalý vzhľad interiéru? Layering! Trend vo vrstvení

Možná trend Layering znáte, možná jste o něm jen slyšeli, a možná ho i denně využíváte, ať už cíleně, nebo nevědomky, aniž byste třeba tušili, že jste vlastně naprosto in. Pojem vrstvení je...

12. 8. 2023

Mirum. Pohádková kolekce nábytku do dětského pokoje

Dětský pokoj je místo, kde se protíná svět snů, zábavy, odpočinku i povinností. Prostor, kde každé dítě realizuje své nejodvážnější nápady. Interiér by proto měl odrážet vše, co je vašemu dítěti...

19. 9. 2023

Japandi - styl, který si vás získá

Jak už sám název napovídá, jedná se o styl kombinující japonský minimalismus se skandinávským smyslem pro estetiku. Ač na první pohled neslučitelné styly, opak je pravdou, neboť výsledkem Japandi je...

13. 1. 2024

Za hranicou času: Retro štýl

Vydajte sa s nami do sveta nespútanej kreativity a nezabudnuteľných epoch! V našom novom seriáli blogov "Za hranicami času" rozpletieme nitky dizajnérskych štýlov.  Každý článok zo série...

23. 2. 2024

Za hranicami času: Minimalizmus

Vitajte späť na našej ceste za dizajnom mimo času! Po hlbokom ponore do nostalgických spomienok a nadčasovej elegancie retro štýlu je čas otvoriť dvere do ďalšieho fascinujúceho sveta dizajnu...

Jednoduchá reklamácia

Na vrátenie máte až 60 dní

26 000 produktov

Unikátna a štýlová ponuka

Doprava ZADARMO

Nad 120 € ide doprava na nás

96 % spokojných zákazníkov

Ich recenzie hovorí za všetko