Ako si vybrať gril na drevené uhlie

Grilovanie je obľúbenou letnou aktivitou, ktorá spája rodinu a priateľov. Ako si však vybrať správny gril, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám?

V tomto článku sa pozrieme na základy výberu grilu na drevené uhlie, ktorý si môžete kúpiť u nás.

Ako si vybrať gril na drevené uhlie

Typy grilov a ich rozdiely

Na trhu sú tri hlavné typy grilov, z ktorých každý má svoje špecifické vlastnosti;

Každá z nich má svoje jedinečné výhody a je vhodná pre rôzne štýly grilovania a preferencie. Pri výbere grilu je dôležité zvážiť, ako často a ako plánujete grilovať, aby váš nový gril čo najlepšie vyhovoval vašim potrebám.

 • Grily na drevené uhlie

Tieto grily sú známe svojou schopnosťou dodať jedlu autentickú dymovú chuť. Sú ideálne na pomalé grilovanie a údenie mäsa. Ich príprava a údržba si vyžaduje viac času, ale výsledkom je nezameniteľná chuť. Sú však lacnejšie ako plynové grily a ponúkajú väčšiu kontrolu nad teplotou grilovania.

 • Plynové grily

Plynové grily ponúkajú pohodlie rýchleho zahriatia a jednoduchú reguláciu teploty. Sú vhodné na grilovanie na poslednú chvíľu a pre tých, ktorí uprednostňujú časté a rýchle grilovanie bez dlhých príprav.

 • Elektrické grily

Elektrické grily sú skvelou voľbou pre tých, ktorí žijú v bytoch alebo tam, kde sú obmedzenia týkajúce sa otvoreného ohňa. Sú ľahko prenosné a nevyžadujú otvorený oheň, takže sú bezpečnejšie na použitie v interiéri.

Základné pravidlá výberu grilu

V našej ponuke máme širokú škálu grilov na drevené uhlie. Tieto grily sú ideálne pre každého, kto hľadá pravú chuť a vôňu grilovaných jedál.

Grily na drevené uhlie sú obľúbené pre svoju jednoduchosť, účinnosť a schopnosť posunúť grilovanie na novú úroveň s každým kusom, či už ste vášnivý majster grilovania alebo práve objavujete radosť z prípravy jedál na otvorenom ohni.

Aj preto by ste pri výbere grilu na drevené uhlie mali poznať niekoľko základných bodov, na ktoré sa zamerať.

Pri kúpe grilu je dôležité zohľadniť týchto niekoľko kľúčových faktorov:

 • Veľkosť:

Uistite sa, že gril má dostatočnú grilovaciu plochu pre počet osôb, pre ktoré zvyčajne varíte.

 • Materiál:

Ak hľadáte dlhodobú investíciu, vyberte si grily vyrobené z kvalitných materiálov, ako je napríklad nehrdzavejúca oceľ.

 • Funkcie:

Rozhodnite sa, či potrebujete ďalšie funkcie, ako sú teplomery, bočné horáky alebo systémy jednoduchého čistenia.

 • Cena:

Stanovte si rozpočet, ale nezabudnite, že vyššia cena často znamená vyššiu kvalitu a dlhšiu životnosť.

Čo je dôležité pri výbere grilu na drevené uhlie?

 • Ventilácia:

Dôležité pre reguláciu teploty.

 • Mriežkový materiál:

Ak hľadáte dlhodobú odolnosť, vyberte si liatinu alebo nehrdzavejúcu oceľ.

 • Jednoduché čistenie:

Vyberte si gril s odnímateľným popolníkom, ktorý vám uľahčí údržbu.

 • Prenosnosť:

Ak plánujete grilovať vonku, zvážte ľahký a ľahko prenosný model.

 

Výber správneho grilu je vždy kľúčom k úspechu vášho grilovacieho dobrodružstva. Preto neváhajte a vyberte si ten správny gril, ktorý vám bude slúžiť dlhé roky a stane sa centrom vašich letných stretnutí.

Prajeme vám veľa radostných chvíľ strávených pri grile a nezabudnuteľné chute, ktoré si zamilujete.

 


Produkty z článku


Produkty nájdete v týchto kategóriách


Zdieľajte článok s priateľmi   Sdílet

Andrea Stujová

Andrea Stujová
autor článku

Jsem máma dvouletého syna a holka z vesnice s veselou duší i povahou, zato však s příjmením, s nímž to mám jako s pravopisnými pravidly – také jasně existují, mají svou podobu, ale málokdo si je pamatuje a píše správně. Díky tomu jsem možná získala svérázný pohled na svět a smysl pro humor, jež se snažím promítat do každodenních situací, práce i písemných záznamů.

Magisterský titul z oboru sociální a masová komunikace jsem uplatňovala více než třináct let v manažerské funkci v reklamní agentuře. Kromě toho jsem se věnovala ještě produkci a v rámci vedlejšího zájmu psaní a copywritingu. V roce 2021 jsem vydala v nakladatelství Pointa svou knižní prvotinu Psaní se nečervená. Nejen o knize vyprávím v prvním a druhém rozhovoru. V současné době spolupracuji s Houseland jako blogerka a Content and product specialist.

Vášnivě ráda čtu, peču, zajímám se o umění a design, uklidňuji se procházkami v přírodě, dobrou kávou a hořkou čokoládou. Do své nejbližší rodiny, kterou miluji, bezpochyby řadím svého jorkšíra a kočku.


Ďalšie zaujímavé články

6. 5. 2024

Záhradný nábytok - ako sa oň starať

Záhradný nábytok je nielen praktickým, ale aj estetickým prvkom, ktorý môže výrazne ovplyvniť atmosféru vášho vonkajšieho priestoru. V tomto článku sa pozrieme na niektoré typy záhradného nábytku...

20. 5. 2024

Edible Garden - ako vytvoriť jedlú záhradu

V dnešnom uponáhľanom svete je príroda pre mnohých z nás miestom pokoja a oddychu. Čo keby sme si mohli kúsok tejto prírody priniesť priamo do našich domovov? Predstavte si, že si natrháte čerstvú...

20. 5. 2024

Eko-chic Garden: sudy na dažďovú vodu pre ekologické záhradníctvo

Predstavte si záhradu, kde má každá kvapka vody zmysel a každý odpad sa premieňa na životodarnú látku. Vitajte vo svete ekologickej záhrady, kde je šetrenie vodou nielen ekologickým poslaním, ale...

9. 6. 2024

Hojdacia sieť a hamaka: váš sprievodca správnym výberom

Hľadáte ideálne miesto na oddych? Pripravili sme pre vás niekoľko základných rád pre výber dokonalej hojdacej siete alebo hamaky, ktoré sa stane vaším novým útočiskom pohody. Zistite, ako si...

Jednoduchá reklamácia

Na vrátenie máte až 60 dní

26 000 produktov

Unikátna a štýlová ponuka

Doprava ZADARMO

Nad 120 € ide doprava na nás

95 % spokojných zákazníkov

Ich recenzie hovorí za všetko